Steem Gücü Kiralama ,Kiraya Verme - Minnowbooster

in cointurk •  6 months ago
Steemit yeni katılan kişiler için, oldukça karışık olduğu için öğrenilmesi zor bir platformdur. @cpxturk-destek hesabı ile bu zorluğun üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek içerikler yayınlayarak çeşitli anlatımlar yapıyorum.
Bugün sizlere minnowbooster üzerinden steem teklif yoluyla nasıl steem gücü kiralanır veya kiraya verilir konusunu anlatmaya çalışacağım.

Minnowbooster Nedir?

image.png

Minnowbooster steem gücü kirayalayabileceğiniz, oy satabileceğiniz, steem gücü satabileceğiniz, transfer karşılığında upvote alabileceğiniz, steem gücünüz minnowbooster botuna veya başka kullanıcılara devredebileceğiniz bir platformdur. Yukarıda da saydığım gibi platform üzerinde bir çok özellik bulunmaktadır. Oy satma işlemini ve grafik okuma işlemini sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Oy Satma Nedir Nasıl Yapılır? - Minniwbooster
MinnowBooster Kullanımı - Basit Grafik Değerlendirme

Teklif Usulüyle Steem Gücü Kiralama Nasıl Yapılır?

Minnowbooster sitesine girdikten sonra solda bulunan menü üzerinden "Lease Steem Power" seçeneğine tıklayarak steem gücü kiralayabilmek için tekli doldurabilirsiniz. Bu sayfada en yukarıda son 7 günde steem gücü kiralayanların ne kadar steem karşılığında kiraladığı pasta şeklinde görebilirsiniz. Bunun altında kediniz için dolduracağınız seçenekler yer almaktadır. En üstteki kutuya steemit kullanıcı adınızı yazmanız gerekiyor. Onun altındaki kutuya ise kiralamak istediğiniz steem gücü miktarını yazıyoruz. Sonrasında hafta olarak ne kadar süre ile kiralamak istediğimizi yazıyoruz.Bunları yaptıktan sonra diğer seçenekler otomatik olarak doldurulacaktır. Ancak, bu şekilde onaylarsanız yüksek bir teklif yapmış olursunuz. Onun yerine "How many SP per STEEM per week:" yazısının altındaki kutuya 1 steem karşılığında kaç steem gücü kiralayacağınızı yazıyoruz. Bu değer steem fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Şu anki steem fiyatına göre 160-170 gibi bir değer yazmanız durumunda teklifiniz doldurulacaktır. Sonrasında ise "Lease" butonuna basıyoruz ve steemconnect aracılığıyla teklifimiz karşılığındaki steem'i minnowbooster'a aktarıyoruz. Eğer 3 gün içerisinde teklifiniz doldurulmazsa paranız hesabınıza iade edilir.

Steem Gücümüzü Kiraya Nasıl Veririz?

Steem gücümüzü kiraya vermek için ise sitede sol tarafta bulunan menü penceresinde "New Lease Requests" yazısına tıklamamız gerekiyor. Sonrasında karşımıza steem gücü kiralamak isteyenlerin listesi ve teklifleri çıkıyor. Bu listenin üstünde "NETT APR**" yazan bölüme tıklayarak en yüksek teklifli istekleri en üstte sıralayabiliriz. Doldurmak istediğimiz isteği seçtikten sonra listenin en solunda bulunan "Fill this offer" yazısına tıklamanız gerekiyor. Platform sizi delegasyon sayfasına yönlendiriyor ve buradaki kutuya kullanıcı adınızı yazmanız gerekiyor. Sonrasında steemconnect veya Vessel 0.2 ile delegasyon işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra kiralama karşılığında alacağınız ücret minnowbooster tarafından hesabınıza iletilecektir.
Yeni platform hakkında haberdar olmak ve yeni bilgiler öğrenmek için bizi takipte kalın :)

Steemit hakkında bir çok bilgiyi bulabileceğiniz @cpxturk-destek hesabını takip etmeyi unutmayın.

Cointurk Projeleri ile kullanıcılara destek olmaya çalışan @kusadasi hesabını takip etmeyi unutmayın.

Hazırlayan @bekirsolak


Cointurk Discord Adresine Katılmak İçin Tıklayın

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nice to meet you. I am a friend from today. I wish you all the best and healthy. Your friend lucky7777