Investování podle fundamentů: úvěrové platformy

in cesky •  last month

Kryptoúvěry, sladká hudba budoucnosti

Celá ekonomika světa je založená na úvěrech. Skoro každý "správný" občan má hypotéku na dům, spotřebák na vybavení a leasing na auto...

Je to hybatel ekonomiky, který přežil prakticky všechny režimy světa. Dnes se mu však daří nejlépe a koneckonců můžeme být pyšní i na sebe! HomeCredit je největší poskytovatel spotřebitelských úvěrů na světě.

Psal jsem v minulých dnech i o NEXU a vkládám do něho i tohoto oboru velké naděje.

LOAN - success.jpg
source

Na co jsou úvěry dobré?

Hodně lidí zapomíná, že existují i velmi rozumné důvody, proč si půjčit:

  • Hypotéka je levnější než inflace, či se její míře velmi blíží. Takže jenom blázen by si kupovat nemovitosti čistě za cash neboli za likvidní kapitál.
  • Úvěr je příjem, ale ne výnos, takže pokud chcete ušetřit, není od věci vybrat peníze z krypta jako půjčku a tím pádem peníze nemusíte danit, naopak si dáte do nákladů ještě úroky.
  • Cizí peníze jsou úžasná páka. Vraťme se ještě k nemovitostem. Za 2 miliony si můžete v dnešní době koupit v menším městě byt... pokud ale budete chytří a chcete podnikat v realitách, za stejné peníze si můžete koupit 5 bytů, celkem za 10 milionů a vaše 2 miliony použijete na snížení LTV na 80 %.

Pomalu se nám blíží doba, kdy přijde bullrun a stále více lidí bude chtít vytáhnout z krypta pěníze jiným způsobem, než jen prodejem.

Buďte na tenhle trh připraveni a investujte do Lendingových platforem.

V příštím díle si povíme o tom, do jakých platforem jsem investoval já a proč. Teď mi povězte vy, jaké máte zkušenosti s půjčkami?

Tento příspěvek je součástí komunitní podpory #cesky a bude do 3 dnů pomocí @smartsteem, @qustodian a dalších bidbotů upvotován o 5 až 10 SBD. Chceme tímto zvýšit vaše Curation rewards :-)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zaujalo mně to o výběru peněz z krypta pomocí půjčky, mohl bys to příště popsat detailněji formou návodu pro FO nepodnikatele? Říkáš vybrat, ale není to tak, že tam ty peníze potom budu muset nasypat zpátky a jsem tam, kde jsem byl předtím (resp. z louže do bláta)?

·

...jinak, super článek, tohle téma mě dost zajímá. Jen bych dodal, že bohužel taky hodně lidí zapomíná na to, že existuje ještě více rozumných důvodů, proč by se úvěrům měla většina lidí vyhnout co největším obloukem :( Na kryptomagazínu je ještě někde můj článek, kde jsem mimo jiné upozorňoval na obrovské zadlužení našich domácností a neskutečné množství exekucí.. Čísla si už nepamatuju, ale bylo toho fakt hodně.

·
·

Tady jde tuším spíš o to, že máš krypto, které je "dole" ale časem poroste a ty potřebuješ cash. Ale nic není bez rizika, to je jasný.

·

V tom je ta krása. Máš na výběr:

  • zaplatíš to kryptem, které máš na platformě
  • zaplatíš to v jakékoli jiné měně
  • necháš si zlikvidovat účet, v případě například pádu burzy o 85% a nemusíš zaplatit nic

Můj případ je ten, že jsem si z tama vybral peníze, protože jsem potřeboval vybrat z krypta na standardní náklady a nechtěl prodávat BTC, protože věřím, že už jsme byli skoro na dně. Osobně peníze splatím, až když bude BTC v rozpětí 20 až 100k USD, kdy budu rozpouštět krypto do CZK/USD/EUR

Congratulations @podnikatel! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 700 upvotes. Your next target is to reach 800 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Here are the winners

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Nepochopil jsem vyber krypta pomoci pujcky... ,)

Posted using Partiko iOS