Po delší době zas něco česky - pár dalších steemiťáckých tipů a postřehů (Czech language only)

in cesky •  5 months ago

Hezký den vespolek,

tak jsem se po čase rozhodl zase sepsat něco jen pro vás a stejně jako minule bych se s vámi rád podělil o pár tipů, jak to tady (o něco efektivněji) koulet. Možná jste si někteří všimli, že už nejsem v #cesky tak aktivní jako dřív (někdy už nestíhám ani číst a hodnotit články), což mj. souvisí i s prvním bodem, který chci zmínit:

1) Networking

Networking se česky popisuje jako vytváření a udržování vztahů mezi lidmi za účelem nějaké vzájemné pomoci nebo podpory. Čím déle se v prostředí Steemitu pohybuji, tím více poznávám, že bez networkingu tady na nějaký větší úspěch dosáhnete opravdu jen těžko. V rámci Steemitu vzniká spousta nejrůznějších více či méně formálních skupin a sdružení, jejichž členové se vzájemně podporují. Některé skupiny jsou veřejné, jiné fungují "v utajení" a jejich členové jsou v kontaktu přes chat, Skype apod. Nedávno jsem byl do jedné takové skupiny taky přizván. Pro všechny členy z toho samozřejmě plynou určité závazky a povinnosti, ale obecně se členství v takových skupinách většinou dost vyplatí, zvlášť pokud mají tyto skupiny ve svém středu nějakého investora, který chce podporovat vznik určitého obsahu apod. Takže pokud vám to časové (a jazykové) kapacity umožňují, snažte se co nejvíce družit a nebojte se navazovat vztahy s cizojazyčnými Steemaři. Česká komunitka funguje sympaticky, ale přece jen je v rámci celé platformy pořád strašně malá.

2) DLive

Minulý týden jsem se konečně dokopal k zveřejnění svého prvního videa. Předcházel tomu krátký průzkum, protože aplikací na vkládání videí je tady víc. Nejlepší recenze má DLive a všiml jsem si, že ho používá i většina z mých známých, kteří se tu tvorbou videí zabývají, takže jsem měl prakticky hned jasno. K aplikaci se připojíte (stejně jako třeba na Busy) přes SteemConnect, nahrajete video, přidáte název postu, text, kategorii a tagy (těch můžete na DLive zadat až 25). Nevýhodou je, že jediný formát, který tato aplikace podporuje, je mp4, takže pokud máte video v jiném formátu, je třeba ho nejdřív přes nějaký converter změnit. Maximální velikost videa je 4GB. Post s videem se vám hned po vložení samozřejmě objeví i na Steemitu. Velkým plusem DLive je to, že vám tato aplikace nestrhává žádné procenta z payoutu a navíc jste vždy ve hře o velmi štědré upvoty přímo od účtu @dlive, jenž disponuje více než dvoumilionovou Steem Power. Já měl štěstí a hned na svoje první video jsem od nich dostal upvote v hodnotě 6,5 dolaru.

3) SteemAuto

Asi jste si také všimli, že v těchto krušných krypto časech výrazně klesá aktivita na celé platformě. Odměny za články a komentáře jsou o dost nižší, takže je vcelku pochopitelné, že se uživatelům do psaní nechce a Steemit v takových dobách ignorují. Co ale možná někteří neví je to, že na Steemitu můžete být aktivní, aniž byste sem chodili. Existují totiž aplikace, kde si můžete nastavit automatické provádění některých úkonů jako např. automatické vkládání postů, komentářů a nebo upvotování. Jednou z nejpoužívanějších aplikací tohoto druhu je SteemAuto. Automatické vkládání postů využívají hlavně lidé, kteří se pravidelnou tvorbou na Steemitu živí (nebo přiživují) a to nejčastěji v situacích, kdy z nějakého důvodu nemohou být online. Automatické upvoty ale může využít kdokoliv. Je přece škoda, aby vaše SP ležela ladem, když může být využita i v době vaší nečinnosti. I tady v české skupině je několik autorů, kteří publikují pravidelně, nehledě na aktuální cenu Steemu. Namátkou mě napadá např. @krakonos, @bucipuci, @matkodurko, @petrvl, @jjprac, @softa a další, takže pokud chcete své oblíbené autory podporovat i v době, kdy na Steemit nechodíte, jednoduše na ně nastavte autovoting. Po přihlášení do SteemAuto stačí v sekci "Fanbase" zadat jejich uživatelská jména. Pokud má vaše Steem Power dostatečně velkou hodnotu, budete za to navíc samozřejmě získávat i kurátorské odměny (což se dá - zejména u účtů s vysokou SP - považovat za zajímavou formu v dnešní době tolik oblíbeného pasivního příjmu :)

Víc mě toho v tuto chvíli asi nenapadá. Snad jen abyste se nebáli a klidně mě osobně kontaktovali v případě, kdy budu moci být nějak nápomocen. Jak jsem psal v úvodu, více času na aktivity v rámci #cesky už prostě vzhledem k své současné vytíženosti na Steemitu nemám, ale když se objeví možnost někde přiložit pomocnou ruku k dílu, napište mi na chatu nebo do komentářů pod post (tzv. zmínky většinou kontrolovat nestíhám).

QmRLTMi1Z5nHRC6EfvHPWUB4YHfUgT822DP3fuRMPvkdGy.png

Mějte se fajn a užívejte léta!


Thank you for visiting my blog. If you like posts about #nature, #animals, #traveling and discovering secrets and beauties of the #world, make sure to follow me as these are the topics I mostly write about.
If you enjoy my content, feel free to upvote and resteem :) I don’t always follow back but I upvote original and interesting comments on my posts. Have a wonderful day and Steem on!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nevýhodou DLive je, že video není v článku vložené. Je zde jen obrázek a po kliknuti na něj vás to přehodí na stránky DLive. Proto jsem se vrátil ke vkládání youtube. Pro obrázky funguje podobně např. steepshot. Mnoho užitečných aplikací najdete třeba na steem projects, což je položka "Apps Built on Steem" v nabídce steemitu.

·

Díky za doplnění :) Já s tím přesměrováním na DLive problém nemám, ale vím, že některým uživatelům to pak nejede...

Já zas nestíhám nic jiného než #cesky :)

škoda že jsi nedorazil na sraz, třeba na tom příštím se potkáme...

·

Uvidíme :) Do Prahy to nemám zrovna nejblíž a nevím, jak dlouho se ještě zdržím v ČR, ale pokusím se.

Díky za zajímavé tipy. Zrovna minulý týden jsem byl neaktivní a svou skrovnou SP jsem ani nepronajal ani nenastavil Steemauto. Ale je fakt, že jsem nečekal, že v místě nebude žádná wifi.

·

Jo vidíš, pronájem SP jsem tam taky mohl dopsat :)

To listen to the audio version of this article click on the play image.

Brought to you by @tts. If you find it useful please consider upvoting this reply.

Díky za tipy, můžou se hodit ;-)

·

Rádo se stalo ;)

Koukám, že na DLive fakt píšou, že má jít uploadovat až 4GB, ale ve skutečnosti jdou jen 2GB.

Při čtení mi to nějak nesedělo, protože jsem si pamatovala, že mi to včera vyhodilo 2GB hlášku. A fakt, že jo. Testovaný soubor měl cca 3,8GB:

Ale jednoznačně je DLive lepší než DTube. Tam snad všechna videa, co jsem kdy nahrála, nefungují.

·

nefunguji bo sis neudelala IPFS zalohu, me funguji vsechny od doby co jsme to zacal delat... ale je pravda ze me d.tube obcas docela sere... trebas ted meli tak tyden obdobi kdy po nahrani videa nesly zazalohovat IPFS soubory... jakakoliv brana IPFS co jsme pouzil ty soubory nedala, jediny kdo to mel byl d.tube sam :-/

·
·

Dík za info, nicméně kolik lidí si ji dělá... A to jsem ani nezmiňovala, že mi věčně při nahrávání videa házel nějaké errory. To byla jeho konečná. DLive je o dost spolehlivější.

·
·
·

No svete div se, dlive taky uklada do ipfs a pouziva ho i pro streaming, ale zatim jsme neprisle na to, jak se dostat k hashum abych si ho zazalohoval...

dlive:

To maintain this IPFS node dedication to maintaining storage of live streams playback, each DLive user is guaranteed to use at least 1 Gb in storage. Additional space is proportional to the STEEM POWER a user holds. Each user is given 10 Mb for each STEEM Power. Each video is limited to 1 Gb in size. Each user can upload up to 20 videos each week. We may revise these numbers if needed. To prevent intentional abuse, we might have limitations on users with very low reputation.

vice v clanku https://steemit.com/dlive/@dlive/dlive-answers-for-tech-teasers-bounty-survey-for-all-readers

·

Díky za upřesnění. Já ty limity sám ještě neprověřoval, jen jsem to tam viděl napsané. Takže to tam mají špatně. Je fakt, že 4GB video by se tam stejně nahrávalo tak půl dne...

@phortun ohh buddy it's too difficult for me to understand this czech language.. hehehe.. gonna please teach me this language.

Tiez som si vsimol, ze DLive je popularnejsi v mojom okruhu ludi, ktorych followujem. V blizkej dobe planujem minimalne na urcite dobu prejst viac na videoformat postov, chcem totizto aspon na par dni vyskusat zivot vloggera :D Aj ked citim, ze to nebude nic pre mna :D Rozmyslal som ale, preco si vlastne ludia musia vybrat Dtube vs Dlive. Rozumiem, ze obe su postavene na steemit platforme a su kvazi surodenci, no eventualne, pokial by Steemit naozaj mal v buducnosti byt next big thing a "novy Facebook", tak by eventualne aj DLive a DTube mohli byt uplne odlisne platformy. Ked fotograf spravi peknu foto, tak ju hodi na Instagram, Pinterest, do svojho portfolia a neviem este kde vsade. Videa to iste, ludia uploaduju to iste video na YT, Vimeo, Dailymotion a kade tade...cize hoc to moze zniet blbo a eventualne to sposobi 2 rovnake "posty" v Steemit profile, budem asi videa postovat na obe platformy. O to skor, kedze su obe nove a kvazi experimentalne projekty, ktore jak rychlo prisli, tak rychlo mozu aj zaniknut. A bolo by pekne mat v buducnosti svoje videa pekne pokope. Nemyslim files ako take, odtoho mame ifps :D...ale myslim UI sluzbu, kde su pekne zgrupene pod mojim uctom atd....este som sa nerozhodol, ale to ze budem postovat "zdvojene" posty mi prijde relativne mala cena za dvakrat vacsiu sancu matia velkeho "early adopter" uctu na v buducnosti velkej platforme...

·

Zajímavý nápad, nahrávat jedno video přes obě platformy... Já se cestou videopostů vydávat neplánuji (počítám, že video bych sem nahrál třeba jen jednou měsíčně), takže tohle asi nijak moc řešit nebudu. Ale na posty vloggera Maťka už se těším - zvlášť, pokud nám konečně ukáže nějaké pikantní momentky z tréninku :D

Tak ten Dlive určitě vyzkouším :-)