Počítačový vnuk na Steemitu

in cesky •  5 months ago 

Já to téma nakousl už na našem nepravidelném meetingu. Ve Stromovce je bývalý drážní domek. Teď je v něm klub "Domeček" s občerstvením. "Domeček" toho pořádá hodně. Pro mě nejzajímavější jsou zatím SWATy. Něco přinesu a něco si odnesu. Nejlépe stolní deskové hry a puzzle.

Ale provozují také iniciativu Počítačový vnuk. Předpokládám, že to bude na nějaký grant. Stařeček nebo stařenka tam přijdou s počítačovým problémem. Donesou si mobil, tablet, notebook... A "vnuk" se pokusí problém vyřešit. Mě se to zatím netýká. Stařeček je pro ně úředně až od 55 let. A taky nemám ten tablet a notebook. Ty jsou pro mě na ovládání ještě horší než mobil...

Ale něco takového by se mi líbilo i kolem kryptoměn a Steemitu. Stálá kancelář, kam si mohu přijít pro radu a pomoc. Třeba jeden den v měsíci. Ono by nás takových bylo asi víc. Poradit jaký a objednat si Trezor na kryptoměny. Aktivovat ho. Zřídit si účet na směnárně. Provést převod. Delegovat SP přes minnowssuport... Ukázat, jak se přihlásit u quaratora atd.atp.

Samozřejmě. Někdo namítne, že se to všechno dá přes Discord, přes telefon... Zkoušeli jste už někoho takhle navigovat? Byl to pozitivní zážitek? Povedlo se Vám to? Já nevím... Osobní styk je osobní styk.

Bylo by možné příští setkání v tomto duchu ladit pracovně? Jistě, je to jen můj subjektivní názor. Třeba se tohle s ohlasem vůbec nesetká.
QmZdEgdEG3gM7H2SwXosyGgGNMV2NanfmiFcMKgeQgEc2i.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

na nás z moravy je to daleko na takove cestování. je to na celej den i kdyby jsme o steemitu mluvili jen hodinu .

Příští setkání v Praze nebude. Mluvili jsme o tom po Vašem odchodu. Vidíme to na Brno... Ale také kandidují Západní nebo Jižní Čechy. Napíšu o tom asi zítra článek.

Ideálně nějaké velkoměsto blízko Omic, takže Brno nebo Vídeň :-D

Vídeň mě nenapadla...

Já někoho navigovat zkoušel a byl jsem se svým vedením spokojen. Bohužel, pokud mě paměť neklame, se to tehdy nepodařilo :))

Ale asi by pomohly nějaké videotutoriály. Dostatečně polopatické samozřejmě.

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @krakonos.

Osobně se mi osvědčil TeamViewer. Program pro vzdálenou správu. Abych nemusel pořád někam jezdit. Naučil jsem dotyčného jak tento program pustit. Po telefonu jsme si pak jen sdělili přístupové údaje. Pak jde ovládat počítač z jakéhokoliv jiného. Vhodné pro osoby, jež si mezi sebou důvěřují. Podmínka pro běh je dostatečně rychlý internet. Přenáší se jak obraz, tak i zvuk.

Potvrzuji. Taky ho používám a to oběma směry. Skvělý pomocník.