Blockchain platforma podporovaná IBM zrealizovala svůj první obchod

in cesky •  5 months ago

Evropská blockchain obchodní platforma we.trade potvrdila, že ukončila svou první live operaci dnes, 3. července, zahrnující dvacet firem a pět předních bank.

Tato blockchain platforma se , že poskytuje bankám a podnikům "efektivnější a levnější způsob obchodování po celém světě", využívá blockchain platformu společnosti IBM , kterou pohání Hyperledger Fabric.

Součástí různých blockchainových řešení, které v současné době posuzuje bankovní sektor, jsou tyto banky: Deutsche Bank , HSBC , KBC, Natixis, Nordea, Rabobank , Santander , Société Générale a UniCredit.
Společně, podle nizozemské instituce Rabobank, spolupráce zdůrazňuje schopnost bank "inovovat".

„Tyto obchody představují skvělý příklad tradičních bank, které inovují, aby uspokojily potřeby svých klientů prostřednictvím spolupráce se společností we.trade", uvedl v tiskové zprávě hlavní ředitel digitální transformace Bart Leurs.

V současné době je k dispozici v jedenácti evropských zemích a zdá se, že plány o rozšiřování závisejí na tom, kolik dalších poskytovatelů úvěrů se připojí do tohoto projektu.

Blockchain platformy sponzorované bankami se mezitím stávají stále více přeplněným prostorem, jak v Evropě, tak i mimo ni. Španělský Santander se stal prvním, kdo nabídl blockchain dohody pro maloobchodní zákazníky za použití Ripplu v dubnu, zatímco remitenty tvoří také základ pro velký projekt mezi bankami v Asii, který zahrnuje i technologii IBM.

Současně se zdá, že ostatní plány klesly na cestě, a od března zůstává Rabobank v mlčení o svém projektu "Rabobit" s kryptoměnovou peněženkou.

ibm_hq-650x366.jpgJak už jsme se dozvěděli v červnu, některé zdroje se bojí, že poptávka bank po blockchainu je přeceňovaná a tato technologie nemůže nabídnout tolik, kolik mnozí předpokládají.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

stačí, když budou transakce zpracovávat i během víkendu či svátků, jejich pádu kvůli inflaci fiatu vyvolané pokusem o umoření enormních dluhů západních států to ale stejnak v budoucnosti nezabrání..