Classic Car Series – Klasik Araba Serisi #27 // Opel GT

in cars •  2 months ago

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere anlatacağım klasik arabamız Opel GT modelidir. Opel GT, 1968-1973 yılları arasında üretime devam etmiş ve aradan 34 yıl geçtikten sonra Opel markası tekrar yeni bir kasa üretmeye karar vererek karşımıza çıkarmıştır. Bu genelde araba piyasasında nadir görülen durumlardan biridir. Ancak 2007-2009 yılları arasında üretilen Opel GT modelinden çok 1968-1973 üretimi olan Opel GT daha çok dikkat çektiği için bu yazıyı yazmak istedim.


source


O dönemin Chevrolet Corvette'lere benzeyen bu klasik araba spor otomobil olmasından dolayıda kırmızı rengini fazlasıyla iyi taşımayı başarabilmiştir. Opel'in GT modellerini görmüştüm ama eskilerden beridir gelen bu kasasını bilmiyordum. Birde benim gördüğüm model bu eski kasadan sonra 34 yıl sonra üretilmişti. Bir hayli bundan farklı ve bunun kadar sağlam bir havası yoktu. Hemen sizlere 2007-2009 arası Opel GT modelini göstereyim aradaki farkı görün hak vereceksiniz.

source


Uzaktan bakınca sanki bir Opel değilde Mercedes benzerliğine sahip bir otomobil üretilmiş. İkiside Alman markası sonuçta belki bu Opel GT modeli için bir işbirliği yapılmışta olabilir ama bilmiyorum ayrıntısı nedir. Ama bu 2007 de üretilen bu kasa 1968 de üretilen model daha iyi değil bence ya da bana hissettirdiği o şekilde. Mutlaka motor olsun iç tasarım olsun daha iyi buna kesinlikle lafım yok ancak spor otomobil hissiyatını daha az hissettirir diye düşünüyorum.

source

İç tasarım olarak o zamanlara göre normal sayılabilecek düzeyde çok dikkat çekici olmasada çok kötüde denilebilecek bir iç tasarıma sahip değil tabi ki. Ama o dönemlerde dikkat çekmiştir diye düşünüyorum.

Bugünkü Klasik Araba Serisi'nde anlattığım araba Opel GT'di. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım hoşunuza gider. Bir sonraki Klasik Araba Serisi'nde görüşmek üzere kendinize iyi bakın

İYİ GÜNLER...


Posted from my blog with SteemPress : http://cfallenblog.com/classic-car-series-klasik-araba-serisi-27-opel-gt/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Beautiful car

·

thanks

wow its good a see a old soul in new body after long time i get a chance to see this car so thanks for sharing :))

·

Thanks. You'r right!


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.