Brickblock ile Varlıklarınızın Tokenleştirme Devrimine Katılın !

in brickblock •  2 years ago 

Bu yazıda ICO'sunun başlamasına 3 gün kalan(9 Mayısta başlayacak), " Varlıklarınızın Tokenleştirme Devrimine Katılın " mottosuyla kripto piyasasına çıkan
BrickBlock projesi ile ilgili yaptığım çıkarımları paylaşmaya çalışacağım.

Öncelikle Brickblock projesi kripto para yatırımcılarının, gerçek para varlıklarını (ETF, Emlak Fonları vb…) gerçek para birimlerine dönüştürmek zorunda kalmadan doğrudan satın almalarını amaçlayan bir platform. Böylece elimizdeki sermayenin çeşitlendirmesini sağlamak projenin temel taşı. Bunu yaparkende kripto para piyasasının her yerde karşımıza çıkan sorunu olan fiyatlardaki dalgalanmanın blok zinciri üzerinde yapılacak olan ticaret işlemleri ile çözmeyi planlıyor.

Peki Brickblock platformu nasıl çalışacak ki bize böyle bir çözüm bulacak? Onuda kısaca şöyle anlatmışlar. Öncelikle platform Etherum blok zinciri üzerinde çalışacağından yapıla tüm ticaretler dakikalar içerisinde hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanacak. Ethereum blokzincirini kullandığından dolayı herhangi bir banka hesabına gerek duyulmayacak. Bu platfordaki tüm fırsatlar yatırımcılar,brokerlar tarafından listenebilecek ve bu fırsatlar öncelikle Brickblock kontrolünden geçecekler.Daha sonra yatırımcılar kendi risk/kazanç durumunu göz önüne alarak mevcut sermayelerinden istedikleri fırsata yatırım yapabilecekler. Unutmayalım bu platformdaki yatırım yapma amacımız olası fiyat dalgalanmalrındaan en az şekilde etkilenmek.Bu riski azaltmak içinde portföyümüzü çeşitlendirmek bu platformun biz sunduğu çözüm.

Platformun sunduğu fırsatlara dönersek REFs denilen gayrimenkul fonları, ETF denilen borsada işlem gören fonlar, CTF denilen pasif kripto para ile işlem gören fonlar ve CMF denilen aktif kripto para yönetilen fonlar listeleniyor.

Platformun pozitif yanlarını madde madde özetlersek

  • Yatırımlarımız kripto paralar ile
  • ETF’lere yatırım yapma imkanı (ETF = Borsa Yatırım Fonu)
  • Gayrimenkul fonlarına yatırım yapma imkanı (REFs)
  • 7/24 kesintisiz işlem imkanı
  • Banka hesabı vb. gerekmeden sınırsız yatırım
  • Şeffaf ve blok zincir üzerine kurulmuş hızlı işlem ağı

Brickblock projesinin 2018 için planlanmış yol haritasını aşağıdaki resimden incelebilirsiniz.

Finansmanın nasıl kullanacağını aşağıda yapılmış pasta dilimi grafikten görebilirsiniz.

Platformda kullanılacak 3 jeton var, bu yüzden tam olarak nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde açıklayacağım. 3 jeton türü şunlardır:

1-Brickblock Jetonları (ICO'da satışta)
2-Access Jetonlar (Asla satışta; platform içinde işlev)
3-Varlık (PoA) Jetonları

Platforma erişmek istiyorsanız Access tokenleri gereklidir. Instagram'a erişmek için bir web tarayıcısına sahip olmanın nasıl gerekli olduğu gibi.
Ancak, Access tokenlerini elde etmek için önce Brickblock jetonlarını satın almanız gerekir. Web tarayıcısını bile almadan önce bir bilgisayarı veya başka bir cihazı nasıl satın almanız gerektiğine benzer.
Burada önemli bir yan not, PoA belirtecinin gerçek bir dayanak varlık olduğunu belirtmektir. Başka bir deyişle, bir jeton gerçek bir fon payını temsil eder; Bu sadece bir kod parçası değil.

Token satışı ile bilgilere gelirsek BBK (brickblock token) simgelerini BTC, ETH ve LTC karşılığında alabilirsiniz. Brokerlar, bayiler ve fon yöneticileri, fonlarını listelemek veya likidite sağlamak için erişim belgelerine ihtiyaç duyacaklar. Her bir erişim simgesinin fiyatı 1 ABD Doları ile karşılaştırılabilir şekilde olacaktır.

Token Simgesi: BBK
Token Platformu: ERC20 (Ethereum Token)
Token Fiyatı: 0.60 $
Üreitlen Toplam Token Adeti: 320.000.000
Dolaşımdaki Maks. Token Adeti: 145.500.000
HardCap: 50.000.000 $
Kabul Edilen Kripto Paralar: Bitcoin, Ethereum, Litecoin

Sonuç olarak projenin amacı küresel ekonomiye daha fazla insanı dahil etmek ve yatırımcıların önemli ölçüde daha düşük ücretler ödeyerek, daha fazla seçenek ile yatırım yapmalarını sağlamak.

Websitesi: https://www.brickblock.io/
Whitepaper: https://www.brickblock.io/Brickblock_General_Whitepaper.pdf
Bounty & Airdrop: https://airdrop.brickblock.io
Proje Tanıtım Videosu:

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!