Boyun Düzleşmesine Sıcak İyi Gelir Mi

in #boyun4 years ago

Bir çok kişi boyun düzleşmesi sorunu yaşamaktadır ve soğuk mu sıcak mı uygulamanın boyun için yararlı olduğunu bilmemektedir. Boyun düzleşmesine sıcak çok iyi gelmektedir ve özellikle boyun bölgesi soğuktan korunmalıdır.

Boyun Düzleşmesine Sıcak İyi Gelir mi?
Boyun düzleşmesine sıcak çok iyi gelir. Boyun kasları gerilmeden ve işlevlerini yeterli şekilde yerine getiremediği için zamanla kemiksileşerek katılaşırlar. Sıcak su torbası, sıcak havlu, sıcak su gibi sıcak uygulamalar boyun düzleşmesine ve ağrısına çok iyi gelir. Katılaşan kulunç halini alan kasları yumuşatır ve ağrıları azaltmakta çok faydalıdır.
Boyun düzleşmesi rahatsızlığı yaşayan kişiler mutlaka fizik tedavi olmalıdırlar. Fizik tedavi boyun omurlarının açılmasına çok fayda sağladığı gibi buradaki kasların yumuşamasını da sağlar. İlerlemeyi durdurarak fıtık ve kireçlenme oluşumunun önüne geçmiş olur. Fizik tedaviden hemen sonra boyun çok iyi korunmalı ve sıcak tutulmalıdır. Tedavi sonrasında soğuk havaya çıkılmamalı ve rüzgardan korunmalıdır.
Çok ağrılı dönemlerde hemen sıcak su altına girerek kasların yumuşamasını ve damarların açılmasını sağlamalısınız. Sıcak su kasları yumuşatır ve buradan geçen damarları genişlettiği için kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Boyun bölgesi bu şekilde kan dolaşımının hızlanması ile çok daha iyi beslenebilmektedir. Sıcak su banyosundan sonra boyun bölgesi kas gevşetici kremlerle ovulabilir. Kas gevşetici uygulamada yanlış bilinen şey krem sürüldükten sonra sıcak su torbası yada sıcak havlu konulmasıdır. Bu yanlış bir davranış olup kremlerin üzerine sıcak uygulama yapılmamalıdır. Kas gevşetici krem uygulamasından önce sıcak uygulama yapılıp üzerine krem sürülmelidir. Krem uygulamasından sonra ise gene boyun bölgesi soğuktan korunmalıdır.

Devamı Kaynak: http://www.saglikpersonelleri.com/saglik/boyun-duzlesmesine-sicak-iyi-gelir-mi-h1403.html

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.08
JST 0.041
BTC 29150.36
ETH 1980.09
USDT 1.00
SBD 2.57