Analiza Techniczna #17 – Podsumowanie spotkania z 31.10.2017

in #bitcoin4 years ago

mmc.jpg

Myślę, że dzisiaj bez większych wstępów. Po prostu, zapraszam do podsumowania wczorajszego #MorningMarketCall :)

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

Kilka dni temu na wypoku umieściłem post, w który sugerowałem możliwość rozwinięcia formacji RGR, w przypadku jej zanegowania spodziewałem się nowych szczytów. Co prawda wykres potrzebował krótkiego odpoczynku - zgodnie z poprzednią analizą spodziewałem się spadku w okolice 5400 USD – po czym ustanowiony został nowy historyczny szczy. Na wykresie o interwale H1 oznaczyłem zakres wsparcia, który znajduje się w okolicach 5700 oraz 6100 USD. Zielonym zakresem oraz zieloną strzałką oznaczyłem mocny impuls, który zaowocował wybiciem nowego szczytu. W najbliższym czasie spodziewałbym się krótkiej korekty po czym inwestorzy mogą szukać kolejnej szansy na ustanowienie nowego historycznego poziomu.

btch1.png

btcd1.png

Aby określić możliwy zakres wzrostu wykorzystałem zniesienia Fibonacciego. Zniesienie na 423,6% znajduje się już całkiem niedaleko bo na poziomie 6656,98 USD. Zauważcie proszę, że od dołka wyznaczonego w pierwszej połowie lipca wolumen spada mimo wzrostów cen. Może to oznaczać, że większe zlecenie sprzedaży prawdopodobnie rozwinie spadek i bez wsparcia kupujących jego zakres może być dość głęboki.

btcw1f.png

Ethereum

Żeby tradycji stało się zadość – nic się nie zmieniło...

ETH/BTC

No cóż... Wykres (tdt) się nie zmienił. Rzeczywiście ostatnie odreagowanie, tak jak pisałem w poprzedniej analizie - „w moim przekonaniu inwestorzy wykorzystują wyższe poziomy do realizacji zysków.” - zostało szybko sprowadzone do poziomów, od których się odbiło. Niestety aktywność na parze ETH/BTC jest niewielka i wykres będzie obsuwał się co raz niżej tak długo jak na Bitcoinie będzie trwa trend wzrostowy

ethbtc.png

ETH/USD

Ethereum w ujęciu dolarowym wciąż porusza się w zakresie 260 – 345 USD. Dodatkowym poziomem, który zaznaczyłem na wykresie jest 310 USD. Tak długo jak świece nie zaczną zamykać się powyżej poziomu 310 a później 345 USD nie ma szans na większe wzrosty. W przypadku przełamania poziomu 260 USD kolejne wsparcia to 215 oraz 185 USD.

ethusd.png

Steem

@noisy ostatnim komentarzem wywołał Steem do tablicy. Z pomocą przyszedł mi @myś i... generalnie zgadzam się z tym co napisał „STEEM czeka na odbicie cenowe”. Jak widać na zamieszczonym wykresie jesteśmy coraz bliżej tego odbicia. Póki co czeka nas obsuwanie wykresu pod własnym ciężarem aż do poziomu wsparcia na 0,00013. Tam pod warunkiem pojawienia się kupujących spodziewałbym się krótkiego odbicia. W mojej opinii nie ma raczej szans aby odreagowanie wyprowadziło kurs w okolice najbliższego oporu 0,00023 na dłużej niż kilka dni. Niestety na wszystkich altcoinach mamy problem z aktywnością inwestorów oraz mocno zwyżkującym Bitcoinie.

steemitd1.png

Dash

Postanowiłem poruszyć temat Dasha ponieważ znajduje się w ważnym miejscu. Wsparcie na 0,044 mimo wielu testów nie zostało jeszcze przełamane, prawie każdy test tego poziomu kończył się odbiciem (zaznaczone na wykresie zielonymi strzałkami, 5/6 przypadków kończyło się odreagowaniem). Dodatkowym impulsem dla popytu może być bardzo niski poziom RSI oraz długość trwania spadków. Niestety również i na tym wykresie aktywność jest bardzo niewielka, dlatego odreagowania nie uda się zbudować bez większego udziału kupujących. W przypadku przełamania wsparcia warto zwrócić uwagę na poziomu 0,038 oraz okolice 0,031.

DASHd1.png

Monaco

Na sam koniec zostawiłem sobie Monaco. Jak widać na wykresie jego wejście nastąpiło w szczycie aktywności ICO. Cena została skutecznie sprowadzona na niskie poziomy, ale podobną reakcję możemy zauważyć na wielu wykresach z tamtego okresu. Historia Monaco na giełdzie jest dość krótka dlatego analiza nie będzie specjalnie rozbudowana. Od drugiej połowy sierpnia zmagamy się z trendem spadkowy, który pomógł nam wyznaczyć poziomy oporu na 0,004 oraz 0,0026. Dzisiaj znajdujemy się w okolicach wsparcia na 0,0012 i ostatnia (niezamknięta) świeca rysuje formacje „odwróconego młota” przy bardzo wysokim wolumenie. Jestem bardzo ciekaw jak zachowa się kurs po uformowaniu tej formacji, ale w mojej opinii inwestorzy zanegują tą formację i sprowadzą cenę na jeszcze niższe poziomy. W moim przekonaniu wyższe poziomy cenowe zostały wykorzystane przez posiadaczy Monaco do realizacji zysków – stąd wysoki wolumen. Myślę, że za tydzień przyglądniemy się temu altcoinowi.

monacod1.png

Beatcoin.pl

DGDnwGT.png

Dołącz do nas

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

eth.jpg

Link do strony autora - https://dribbble.com/Siud oraz https://www.behance.net/user/?username=siud

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Kiedy bitek sobie ryj rozwali?

Chciałbym, żeby stało się to szybciej niż później. Jeśli zobaczę jakieś oznaki na wykresie, a jeden z nich pojawił się w tym poście, to napiszę o tym :) Generalnie mamy do czynienia z bańką w całym sektorze technologicznym - Apple, Microsoft, Intel, Dell, Netflix, Nvidia, Tesla i inne są na historycznych szczytach, są maksymalnie przewartościowane także jeśli rozpocznie się wyprzedaż może ona być lawinowa dla całego sektora. Czyli akcje + kryptowaluty.

Prawdopodobnie nigdy, ale myślę, że zdajesz sobie z tego sprawę :D

Im więcej osób tak mówi tym bliżej do krachu.

Ustalmy parę rzeczy

  • Jeśli upadłby Bitcoin to upadłyby szity (śmiesznie by się działo, chociaż Bitka szkoda)
  • Bitcoin od strony rozwoju to najlepsza kryptowaluta i nie ma co tutaj się dziwić. Inni myślą jak tu uszczknąć tortu i zarobić miliony, a potem niech się wali. Oczywiście z powodu swojego rozmiaru ma problemy - jak np. duże fee. Ale też są rozwiązania, które w przyszłości mają ten problem rozwiązać
  • Bitcoin pracuje nad zastąpieniem Ethereum (poza generowaniem ICO, które zwykle są oszustwami) czy Monero / Zcash ... Będzie się działo - tyle powiem

Nikt tego nie neguje, ale to nie oznacza, że cena BTC będzie rosnąć w nieskończoność. Upadek BTC w cale nie oznacza upadek altcoinów, ale może być punktem zapalnym co jeszcze ostrzejszej przeceny pewnej ich części.
Cieszę się, że BTC się rozwija i szczerze kibicuje kryptowalutom, mimo to uważam, że możemy mówić o mani.

I sam do tych maniaków się zaliczam "i jestem szczęśliwy".

Weźmy taki przykład - Nie wiem czy oglądałeś debatę Dascoin u Szczepana. Tam gościu wielokrotnie podkreślał jakim to zajebistym człowiekiem jest Vitalik, że pracował z nim i tak dalej. A kogo obchodzi Vitalik? Technicznie Ethereowców, bo jest ich guru.

Ogólnie często podaje się, że twórcami ETH jest Vitalik i inni. Niby spoko, ale to rodzi pewne obawy na zasadzie - jak Vitalik powie, że ETH musi się rozpaść (wcześniej nachapie się kasy) to ludzie zaczną spierdzielać, bo słowa guru są święte.

Dlatego mój romans z ETH (jak ktoś ma portfel na ETH i go używa, to mogę mu resztki wysłać lub klucz prywatny dać, by sobie przelał) się szybko skończył. Dla mnie kryptowaluta oprócz funkcji płatniczej musi mieć parę cech bezpieczeństwa i niezależności, których większość lub nawet wszystkie kryptowaluty nie mają.

Ile BTC ma Satoshi?

0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c - portfel na donejty dla MMC :P

Nawet nie wiadomo czy satoshi żyje :P Są różne hipotezy

Ma mieć rzekomo milion BTC :P

Szkoda, że nikt nie zauważa, że liczba transakcji na sekundę na BTC od 2009 roku stoi na liczbie 3, gdy wydajność VISA to 40,000. Przy czym kopanie BTC zużywa obecnie 27 razy więcej energii niż serwery VISA.

https://www.digitaltrends.com/computing/bitcoin-ethereum-mining-use-significant-electrical-power/

Ja wiem, że fajnie się pompuje i zarabia pieniądze, tylko że ja nie dorabiam żadnej ideologii do tego, że to będzie wiecznie rosło,

Oryginalny WP Bitcoina zakładał zwiększanie bloków za każdym razem jak to będzie potrzebne, a jakiś czas temu na BTC siadła grupa devów która powiedziała że 1mb i finito i koniec.

Przy czym jest dla mnie korzystne jak będzie rosło bo jestem ciągle zapakowany w ten rynek. Obecnie jestem skrajnym sceptykiem.

Tylko niestety nie wiem czy wiesz, ale zwiększenie bloków do niczego nie prowadzi. Aby obsłużyć cały świat trzeba mieć albo bloki parę GB (zostało to policzone, musiałbym poszukać) albo Lightning Network (albo niszujemy Bitcoina)

Adaptacja BTC rosła do momentu zatkania sieci, po osiąnięciu limitu 1MB. Wtedy z używania BTC wycofały się min. Wikipiedia, Newegg i kilka linii lotniczych. Czyli w adaptacji do płatnośći w mainstreamie trwa regres, a za kawę też już nikt nie płaci przy takich fee/czasach oczekiwania.

Do tego dochodzi kwestia tego, że BTC to tak naprawdę szitkojn z 10% premine, które gdzieś tam siedzi.

Ostatnio oglądałem wywiad z Richardem Heartem i powiedział, że skoro Satoszi jeszcze się nie ujawnia i nie spalił publicznie swoich kluczy to są dwie opcje. Albo jest dziwką i nie zależy mu na dobru BTC, albo nie żyje.

Fajny też przykład podał, a co jeśli Satoshi to ktoś o osobowości Hitlera, który będzie posiadał kiedyś 10% światowego bogactwa.

Adaptacja BTC rosła do momentu zatkania sieci, po osiąnięciu limitu 1MB.

Ale ostatecznie to nic nie zmienia. Większy blok jest tylko elementem przejściowym. Wprowadzi ktoś blok 100MB, ale i on się zapcha (i dodatkowo wprowadzi większą centralizację). Nie da się kryptowalut na blockchainie skalować i trzeba to głośno powiedzieć.

Czyli w adaptacji do płatnośći w mainstreamie trwa regres, a za kawę też już nikt nie płaci przy takich fee/czasach oczekiwania.

Jeden wprowadza, drugi nie wprowadza. Niestety nie ma bazy ze wszystkimi sklepami (a szkoda) - czy bilans jest ogólnie zachowany.

Do tego dochodzi kwestia tego, że BTC to tak naprawdę szitkojn z 10% premine, które gdzieś tam siedzi.

No wiesz, Ethereum przechodzi na PoS, by więcej hajsu dla dewów było. Nie wiem co gorsze :P

Albo jest dziwką i nie zależy mu na dobru BTC, albo nie żyje.

Albo zgubił klucze :D

który będzie posiadał kiedyś 10% światowego bogactwa.

Z tego co wiem to Satoshi miał 1mln BTC. W ostateczności to 5%, chociaż też troszkę po drodze bitków zginęło.

a co jeśli Satoshi to ktoś o osobowości Hitlera

A co jeśli to Margaret Thatcher?

Dobrze, że dodałeś "prawdopodobnie". Nie ma czegoś takiego jak niekończące się wzrosty na rynkach finansowych. Nigdy o tym nie czytałem/słyszałem.

Zdaję sobie sprawę. Jednak moim zdaniem niektórzy myślą, że jak Bitcoin osiągnął 0.01$ lata temu to pompa i musi upaść.

Ale przecież mieliśmy w przeszłości krach na bitcoinie. I to nie tak dawno. Ja wiem, że wszyscy są w euforii bo BTC osiągnie zaraz 10k, a co jeśli nie? historia lubi się powtarzać.

Mieliśmy, ale krachy są coraz "łagodniejsze". Wycofanie chińczyków z rynku (giełd) to upadek 40%, taki mt.gox to 60%. Moim zdaniem to będzie się stabilizować powoli (tak do 20 lat)

Cały problem jest taki jak ktoś postrzega bitcoina. Jeśli ma mu dać więcej fiatów to będzie się martwił wszystkim. Jeśli chce ich używać to ma zwykle wyjebongo

Coin Marketplace

STEEM 0.72
TRX 0.09
JST 0.074
BTC 55047.09
ETH 4124.73
BNB 609.48
SBD 7.14