Analiza Techniczna #14 – Podsumowanie spotkania z 3.10.2017

in #bitcoin4 years ago (edited)

mmc.jpg

Niestety moje nowe obowiązki skutecznie uniemożliwiają mi regularne działanie, stąd częste zmiany terminów spotkań i delikatna obsuwa w dodawaniu postów na Steemit. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie wszystko się ustabilizuje dzięki czemu znajdę czas #MorningMarketCall i inne zajęcia :) Poniżej umieszczam podsumowanie ostatniego spotkania, miłej lektury :)

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

Mocne wzrosty jakie obserwowaliśmy w ostatnim czasie wyhamowały na oporze w okolicach 4400 USD. Świeca, która testowała wspomniany poziom zarysowała popularną formację odwrócenia trendu - „doji”. W mojej opinii jest jeszcze miejsce do wzrostów, ale wykres będzie wyglądać znacznie lepiej jeśli w najbliższym czasie dojdzie do małej korekty. Najbliższe poziomy wsparcia to 4200, 4050, 3900 i 3800 USD. O ile na rynek nie napłyną bardzo negatywne informacje mające wpływ na rynek kryptowalut nie spodziewałbym się aby korekta sięgnęła niżej niż zakres 4050-3900 USD.

btcd1.png

Na wykresie o interwale H4 wyznaczyłem linie trendu spadkowego, który trwał od 1 do 25 września oraz wzrostowego, 15 – 3 września. Zieloną strzałką oznaczyłem wolumen świecy, która przełamywała linie trendu spadkowego, czerwoną natomiast przełamanie linii trendu wzrostowego. Jak widać słupki wspomnianych wolumenów są wyższe co świadczy o tym, że przełamanie dało mocniejszy impuls do rozwinięcia ruchu. Zwracam również Waszą uwagę na oscylator RSI, który 15 września czyli w momencie zapoczątkowania trendu wzrostowego znajdował się poniżej linii 30 punktów, a 3 września w okolicach linii 70 punktów (podobna sytuacja miała miejsce 1 września). Przełamanie linii trendu nastąpiło również na wskaźniku RSI. Tak jak wspomniałem wyżej w mojej opinii zasięg korekty to zakres 4050 – 3900 USD.

btch4.png

Ethereum

ETH/BTC

Na parze ETH/BTC historia znowu się powtórzyła. Ostatnia próba przełamania oporu na 0,075 BTC zakończyła się niepowodzeniem i podaż po raz kolejny sprowadziła cenę ETH w okolice wsparcia na 0,067. Od drugiej połowy lipca nie udało się przełamać tego poziomu. Wszystkie próby przełamania wspomnianego wsparcia oznaczyłem niebieskimi strzałkami. Omawiam się, że w najbliższym czasie będziemy świadkami oscylacji między 0,075 a 0,067 BTC.
Najważniejsze wsparcia: 0,067; 0,063; 0,057
Najważniejsze opory: 0,075; 0,08; 0,083

ethd1.png

ETH/USD

Niestety z podobną sytuacją, jak w przypadku pary ETH/BTC, możemy mieć do czynienia na wykresie Ethereum w ujęciu dolarowym. Wzrosty zapoczątkowane w drugiej połowie września wyhamowały na oporze w okolicach 310 USD. Doczekaliśmy się kilku prób przełamania tego poziomu, niestety za każdym razem brakowało energii. Przełamanie tego poziomu powinno otworzyć ruch w okolice kolejnego oporu na 345. Rzućcie okiem na RSI, wskaźnik oscyluje w okolicach 50 punktów. Jest to neutralny poziom wskaźnika. Kierując się jego poziomem wydaje mi się, że jeszcze przez kilka najbliższych dni cena Ethereum nie ruszy mocniej w żadnym kierunku. Najbliższe wsparcie to 260 USD.

ethusdd1.png

NEO

O ile dobrze pamiętam nigdy nie przyglądałem się cenie NEO, ale na życzenie jednego z członków grupy na Discord postanowiłem rzucić okiem :) Trend spadkowy zapoczątkowany w połowie sierpnia wyhamował na wsparciu w okolicach 0,0039 – 0,0043. Cena kilkukrotnie zbliżała się do tego poziomu, ale strona popytowa skutecznie broniła tych poziomów. Impuls do wzrostów zaznaczyłem zielonymi strzałkami – wyznaczenie dołka po korekcie, niskie RSI, wysoki słupek wolumenu. Ten sygnał pozwolił na rozwinięcie ruchu wzrostowego i odrobienie sporej części spadków. Kolejny ważny moment w ruchu wzrostowym oznaczyłem niebieską strzałką jest to przełamanie oporu na 0,0065 – wysoki wolumen i mocny wzrost wskaźnika RSI. Niestety, ostatnia próba przełamania oporu na 0,0084 – 0,0087 zakończyła się niepowodzeniem ryzując przy tym spadającą gwiazdę przy wyższym wolumenie i wysokim poziomie RSI. W najbliższym czasie spodziewałbym się ruchu spadkowego, który podobnie jak w przypadku Bitcoina spowoduje, że wykres będzie wyglądać znacznie lepiej. Przy rozwinięciu spadków zwracam Waszą uwagę na wsparcie 0,0065.

NEOd1.png

Steem

Podczas ostatniego #MorningMarketCall dokładniej przyglądnąłem się cenie Steem, która dla mnie oraz dla innych użytkowników Steemit jest dość ważna :) Nieco ponad miesiąc temu napisałem post Altcoiny z szansą na wzrosty. Post nie doczekał się jeszcze podsumowania, ale mam nadzieję napisać go w najbliższych dniach. Jednym z wytypowanych przeze mnie altcoinów z perspektywami do wzrostów był Steem. Cena znajdowała się w okolicach 0,00028 i dosłownie dzień wcześniej odbiła się od wsparcia na 0,00023. Od wsparcia, które trzykrotnie było testowane zanim cena Steem zaliczyła solidny wzrost. Niestety nie cieszyliśmy się nim za długo i podobnie jak w przypadku poprzednich kryptowalut również tutaj dalsze wzrosty zostały wyhamowane przez wsparcie. Mocny ruch wzrostowy był wsparty przez wolumen – oznaczyłem to czerwoną strzałką. No dobrze wspomniałem,że wzrostami nie cieszyliśmy się zbyt długo, ale czy to oznacza, że teraz cena będzie tylko spadać?

steemd1.png

Niekoniecznie, w mojej opinii linia trendy spadkowego, która została przełamana nieco ponad tydzień temu zadziałała jak wsparcie i zatrzymała spadki. Z pomocą przyszedł również poziom oznaczony fioletowym prostokątem czyli wsparcie na 0,000265, ponadto zaznaczona niebieską elipsą świeca formułuje młot, ale niestety przy niewielkim wolumenie. W przypadku zanegowania wyżej wspomnianych sygnałów spodziewałbym się spadków w okolice 0,000265, a później możliwy będzie powrót w okolice 0,000236.

steemd1plus.png

Na wykresie o interwale H1 sytuacja również wygląda dość optymistycznie. Pod koniec września świeca rysująca szczyt ukształtowała formacje wisielca przy wysokim poziomie RSI, natomiast ostatnio mogliśmy odnotować odwrócony młot przy niskim RSI. Dla dalszych wzrostów ważna większa aktywność strony popytowej, która miałaby za zadanie obronę kolejnych poziomów. Ten sygnał może zainicjować impuls do dalszych wzrostów.

Steemh1.png

Beatcoin.pl

Dwa dni temu na Beatcoin.pl pojawił się Lisk! Można go zakupić na rynkach BTC oraz PLN, a już w piątek pojawi się kolejny personal token Bez Kanału.

Moja opinia na temat "tokenów personalnych"

W mojej opinii tokeny personalne psują rynek kryptowalut. Wśród listy, na której znajdziemy BTC, ETH, XEM czy STEEM znajduje się token kanału "Bez Kanału", który nie wnosi nic nowego. Żeby było jasne znam i widziałem filmy kanału Bez Kanału, kibicuję prowadzącemu i i mam nadzieje, że uda mi się schudnąć, zarobić milion i przebiec maraton w rok. Ale to nie zmienia mojego podejścia do nic nie wnoszących tokenów personalnych, których głównym celem jest zebranie środków i... I w zasadzie tyle bo promować kryptowaluty można w inny sposób, a wypuszczenie nowego "kojna" nie rozwija technologii. To tyle.

Dołącz do nas

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Ostatnie spotkanie bardzo fajne, treściwe, szybko omówiłeś wykresy ;)

Byłem trochę zmęczony, ale starałem się jak mogłem. Nie było pytań, więc nie miałem jak przedłużać :)

Coin Marketplace

STEEM 0.70
TRX 0.09
JST 0.074
BTC 54727.38
ETH 4138.41
BNB 597.55
SBD 7.04