Analiza Techniczna #11 – Podsumowanie spotkania z 12.09.2017

in bitcoin •  2 years ago  (edited)

mmc.jpg

Kolejne #MorningMarketCall za nami, ze względów prywatnych musiałem przenieść je z poniedziałku. Wczoraj, oprócz BTC i ETH, przyglądnąłem się Monero, Lisk i Waves.
Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy spotkania połączone z omówieniem elementów analizy technicznej, szczegóły znajdziecie w tym poście. Ze względu na późną porę tego posta uzupełnię go o aktualną sytuacje na wykresie BTC.

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

Na wykresie o interwale H1 w ostatnim czasie ukształtowała się odwrócona formacja głowy z ramionami. Prawe ramię nie zostało jeszcze uformowane, a do realizacji tej formacji brakuje tylko przełamania linii szyi. Ostatnia próba przełamania linii szyi zakończyła się niepowodzeniem a obrona tego poziomu została zaznaczona wyższym wolumenem. Wy tym momencie cena znajduje się w okolicach wsparcia na 4200. Przełamanie tego poziomu może rozwinąć ruch spadkowy w kierunku 3900 oraz 3800. Spadek poniżej dołka wyznaczonego przez „głowię” formacji RGR zaneguje formacje.

btch1.png

Wykres o interwale H4 pokazuje, iż cena BTC może dążyć do poruszania się między poziomami 4400 – 3900, taj jak miało to miejsce na początku sierpnia.

btch4.png

Ostatnim wykres pokazuje dzienną zmianę ceny BTC. Czysto spekulacyjnie zaznaczyłem tam formacje RGR. Nie jest ona idealna, ale można ją wyróżnić. Zanegowanie odwróconej RGR, o której wspominałem przy opisywaniu wykresu H1, będzie działało na korzyść rozwinięcia korekty i potwierdzenia formacji na tym wykresie. Warto zauważyć, że zarówno lewe ramię jak i głowa uformowały się przy wysokim poziomie RSI oraz wolumenie.

btcd1.png

Ethereum

Wykres ETH od dłuższego czasu nie uległ znacznej zmianie. Trend spadkowy wciąż jest kontynuowany, a w ostatnim czasie możemy zauważyć oscylację kursu między 0,067 a 0,083. Niestety raczej nie grozi nam znaczy wzrost na tej parze. Brak wolumenu i negatywne informacje płynące z Chin wyraźnie studzą nastroje.

ethd1.png

Na wykresie o niższym interwale dokładnie widać oscylacje kursu pomiędzy, wyżej wspomnianymi poziomami. Zwróćcie uwagę jak zachowuje się RSI i cena, które oznaczyłem odpowiednio niebieskimi i czerwonymi elipsami.

ETHusd.png

Użytkownicy grupy na Discord co raz częściej namawiali mnie abym rzucił okiem na wykres ETH w ujęciu dolarowym. W tym przypadku mamy zdecydowanie inną sytuacjie niż w przypadku pary ETH/BTC. Wciąż znajdujemy się w trendzie wzrostowym, a poziom 270 USD jest, jak do tej pory barierą nie do przejścia. Ostatnie odbicie od wspomnianego poziomu spowodowało wzrost w okolice 320 USD. Przełamanie tego poziomu może otworzyć ruch w okolice 340 USD.

ethusdh4.png

Tak jak wspomniałem, na kolejnych spotkaniach będę poruszał nowe zagadnienia dotyczące analizy technicznej. Jednym z zagadnień będą zniesienia Fibonacciego. Zastosowanie tego narzędzia prezentuje na poniższym wykresie. Zielonymi prostokątami oznaczyłem punkty zwrotne wyznaczone przez poziomy Fibo.

ETHusdfibo.png

LISK

„Gadające głowy” co raz częściej wskazują na potencjał wzrostowy Liska. Ich głównym argumentem jest rebranding, który w przypadku NEO spowodował spory zysk. W moim przekonaniu fala wzrostowa zakończyła się pod koniec sierpnia. Każda kolejna próba wyznaczenia nowego szczytu kończy się niepowodzeniem i wyprzedażą. Niebieskimi punktami wyznaczyłem punkty docelowe ceny oraz RSI, a czarnymi strzałkami scenariusze. Bardziej prawdopodobny jest scenariusz spadkowy m.in. ze względu na brak kupujących – patrz wolumen, oraz coraz większe problemy w budowaniu wzrostów. Zauważcie również, że samo wybicie z kanału cenowego, który wyznaczyłem na ostatnim spotkaniu nie spowodowało mocniejszego ruchu wzrostowego.

LISK.png

Monero

Monero podobnie jak LISK ma coraz większe problemu z wyznaczaniem nowych szczytów. W ostatnim czasie doszło do obrony wsparcia na ~0,025, ale odbicie zatrzymało się na najbliższym możliwym oporze. Od tego czasu kurs „dryfuje” i czeka na wyznaczenie konkretnego kursu. Przełamanie oporu na 0,028 lub wsparcia na 0,025, powinno wyznaczyć krótkoterminowy kierunek. Longując na tej kryptowalucie bądźcie ostrożni, zarówno oscylacja kursu jak i brak wolumenu nie są sprzyjające. Dodatkowo mam wrażenie, że całe paliwo do wzrostów zostało „wypalone” między 20 a 30 września.

Monero.png

Waves

Szczepan Bentyn @szczepan na jednym ze swoich wystąpień na żywo, za pośrednictwem facebooka wytypował kilka kryptowalut z potencjałem do wzrostów. Jedną z nich był właśnie Waves. Od początku czerwca znajdujemy się w trendzie spadkowym. W tym czasie cena tej kryptowaluty została przeceniona o około 62%. To sporo biorąc pod uwagę aktywność handlu, która jest zaskakująco dobra. W tym momencie znajdujemy się na wsparciu w okolicach 0,00095. Było one testowane już trzykrotnie, a każdy test kończył się odbiciem i wzrostem o minimum 30%. Historia lubi się powtarzać i przy większym wolumenie oraz nieco wyższej cenie, możliwy jest podobny wzrost, ale potencjalną pozycje otwierałbym z krótkim stop lossem.

Waves.png

Bitcoin – update

Odwrócona formacja głowy z ramionami została zanegowana, ostatnie odbicie od linii szyi rozwinęło ruch spadkowy, który zatrzymał się dopiero w okolicach poziomu 3800 pkt. Przy niskim RSI, większym wolumenie i na wsparciu pojawiła się strona popytowa, która wyniosłą ruch powyżej oporu na 3900. Najbliższy cel to dołek wyznaczony przez głowę w zanegowanej formacji RGR czyli poziom 3980 pkt. W przypadku obrony oporu na 3900 spodziewam się powrotu w okolice 3800.

btcakt.png

Beatcoin.pl

Na Beatcoin.pl w przeciągu kilku kolejnych dni pojawi się Waves. Szykujcie portfele :)

DGDnwGT.png

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

1 2

Important posts deserve upvotes, so you have mine! Never worry, but stay vigilant!