Bitcoin - O co chodzi i jak na nim zarabiać

in bitcoin •  2 years ago  (edited)

Bitcoin - Co, gdzie i jak.

Może zacznijmy od tego czym jest bitcoin...

Bitcoin to tak zwana krypto waluta, można to nazwać zwyczajnie walutą cyfrową. Czym różni się od zwykłej waluty? -Tym, że nie można jej "dotknąć" i jej kurs jest bardzo dynamiczny. Dziś może kosztować 10tyś $, jutro natomiast 15tyś. Oczywiście takie skoki zdarzają się bardzo rzadko, wszystko zależy od "zapotrzebowania" (im więcej osób kupi btc w pewnym czasie, jego kurs rośnie). Ale krypto - waluty chyba po coś są prawda? Głównym założeniem były płatności internetowe i wiele sklepów, platform akceptuje płatności BTC. Płatności BTC są w pełni anonimowe, dlatego stosuje się je też na czarnym rynku.

Jak kupić/zdobyć i przechowywać bitcoin?

Sprawa prosta, wchodzisz na giełdę np. https://bitcantor.com/ i kupujesz :). Do ich przetrzymywania potrzebny jest portfel, tutaj są trzy najlepsze opcje:

Portfel na komputerze - nasze bitcoin'y są dość bezpieczne. Coraz rzadziej wybierane np. Bitcoin core, Armory 
Portfel w chmurze - Najpopularniejszy wybór, nasze bitcoin'y średnio są bezpieczne, w końcu przetrzymujemy je u kogoś (podatne na ataki hakerskie) np. blockchain.info (najlepszy wybór), 4coins.pl
Portfel USB - Najbezpieczniejszy wybór, bitcoin'y mamy zawsze przy sobie np. Ledger Nano S

Jest także opcja wydobywania bitcoina przez tak zwane koparki (mocne komputery, przeznaczone tylko do kopania).

A jak na krypto-walutach zarabiać?

Zarabianie tylko na BTC praktycznie mija się z celem, rzadko się zdarzają takie wzrosty jak w ostatnim czasie. Najlepiej kupować inne krypto-waluty czekać aż podrożeją i sprzedawać. W dużym skrócie, są do tego odpowiednie giełdy (nie wymagają weryfikacji itp.) np. poloniex.com, bittrex.com

Czemu tak mało opisuje, najciekawszy aspekt? Właśnie, nie zarobisz nic jeżeli się w temat nie zagłębisz. Poczytaj kilka poradników dotyczących zarabiania na krypto-walutach, obserwuj giełdy, kursy i to wszystko zarabianie na krypto-walutach jest bardzo proste, można je porównać do zakładów bukmacherskich - obserwujesz rynek i typujesz. Krypto walut jest MASĘ, wybierz te wg Ciebie najlepsze (czyt. z największym potencjałem) i obserwuj je. Polecam z początku zainwestować kwotę taką, której strata nas nie "zaboli", by się nauczyć grać na giełdzie :).

To tyle, dzięki za uwagę, wszystko było opisane w dużym skrócie gdyż chodziło raczej o zainteresowanie samym tematem.

Zapraszam na bloga: https://ciekawefb.blogspot.com/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!