LOVE AIR COFFEE İLE YENİ NESİL KAHVECİLİK

in bitcoin •  5 months ago 

kapak.jpg

Sabah bir fincan kahve içmeden asla uyanamam..

Ne kadar da sık duyduğunuz bir cümle değil mi? Peki nerede başladı bu kahvenin serüveni, nasıl oldu da bir çok insanın vazgeçilmezi oldu tarih içinde?

Her şey Etiyopya'da başladı. Sonrasında yavaş yavaş Afrika da tanındı, peşine Avrupanın batısına kadar gitti. Avrupa'dan sonra ise Asya'ya kadar uzandı kahve.

Ne kadar doğrudur bilinmez ama kahvenin keşifinin entersanda bir hikayesi var.

MS 700'lü yıllarda Kaldi isimili bir adam olağan dışı davranan keçilere rastlar ve onları izlemesi sonucu bu hayvanların kırmızı renkte bir yemiş yediğini farkeder. Bu yemişten yiyen keçiler dans etmekteydiler(!)

Bu yemişlerden toplayan Kaldi, merakını gidermek için yemişleri bir keşişe götürür, fakat keşiş bu meyveye benzeyen yemişlerin kullanımını onaylamaz ve ateşa atar.
Sonuç ise muhteşem aromalı ve dünyanın ilk kavrulmuş kahvesi olur.

İşte bu entersan hikayeden günümüze tüm dünyayı dolaşarak bugün dev bir ekonomiye ve inanılmaz bir kullanıcı kitlesine sahip bir kahve sektörü gelişmiştir.

327.jpg

Bugün sizler için bu kocaman kahve dünyasını blok zincir teknolojisi ile birleştirecek olan " Love Air Coffee " isimli projeyi inceleyeceğim. Love Air Coffee projesi kahve sektöründeki mevcut ptoblemlere çözüm olmak amacıyla girdiği bu yeni yolda önemli adımlar atmaya aday, hali hazırda zaten kahve dünyasının içinde olan bir marka.

Bugün incelemekte olduğumuz proje ise kahve dünyasında yeni bir çağın başlangıcı olmaya aday dijital bir teknolojidir.

Kahve Sektöründeki Problemlere Genel Bakış

Yüzlerce yıllık tarihe de sahip olsa, sayısız kahve sever insan da olsa kahve sektörünün çözülmeyi bekleyen bir çok probleminin olduğu su götürmez bir gerçek. Sırasıyla bakmak gerekirse;

  • Tahıl kalitesinin düşüklüğü
  • Değişken fiyat stratejileri
  • Tedarik zincirindeki aracıların fazlalığı
  • Satın alınan hammeddeler hakkında yetersiz bilgi
  • Hammeddenin yetiştirldiği bölgedeki iklim ve toprak koşulları
  • Müşteri portföyünün değişken talepleri
  • Aroma çeşitliliği

gibi bir çok maddeyi sıralamak mümkün. İşte bu ve bunun gibi bir çok problemin çözümünün blok zincir teknolojisinde olduğunu düşünen Love Air Coffee ekibi şartları değişmek için ilk adımı atmış durumdalar. Love Air Coffee markası Patentli yeni kahve harmanlama yöntemlerinin yanında blok zincir teknolojisi konseptini de bu sisteme entegre etmeye hazırlanan ve bu konuda da öncü olacak bir ekibe sahiptir.

Love Air Coffee'nin Sunacağı Çözümler

Love Air Coffee markası son dönemin trendi olan hava ile kavrulan kahve türünün öncülerinden biridir. Kahvenin hava ile kavrulması, kahveye daha kaliteli bir aroma katmakla birlikte içiminide yumuşak hale getirmekte ve bu sebeple bir çok insan tarafından da tercih edilmektedir. Hava ile kavurma yöntemi bu avantajlarının yanında kahvede ihtiva edilen faydalı içerikler korunduğu gibi kavrulma aşamasında ki ağırlık kaybını da minimuma indirerek kar marjının artmasına sebep olmaktadır. Diğer kavurma işlemlerinde meydana gelen yanık, çatlak gibi olumsuz şartlar giderilerek kahve kalitesi en üst seviyeye çıkarılacak ve doğal olarak en kaliteli aroma ve en kaliteli içim kahve severere sunulacak.

Blok zincir teknolojisinin projeye ve kahve dünyasına katacağı avantajlara da bakarsak, kahve çekirdeğinin üretimi ile son müşteriye sunumu arasında ki bir çok aracının ortadan kaldırılması en önemli işlevi olacak bu toknolojik gelişimin. Bu sayede hem maliyet düşecek hem de satın alınan hammede hakkında daha doğru bilgiye ulaşılabilecek.

2.png

Proje EVOL blok zincirinde geliştirilen bir uygulamaya da sahip olacak ve uygulama sayesinde müşteriler bir çok hizmetten faydalanabilecek. Kullanıcılar bu uygulama içinde bir cüzdana sahip oldukları gibi, uygulama üzerinden diğe r kullancılar ile sohbet edebilecek, kahve sektöründeki gelişmeleri ve yeni projeleri de takip edebielcekler.

Projenin LAC isimli kripto parası ise tüm satın almalar için kullanılabilecek. Başlangıçta ERC20 tokeni olması düşünülen LAC proje geliştirildikçe EVOL blok zincirine kaydılmıştır.

Sonuç;

Blok zincir teknolojisinin nimetlerinden kahve sektöründe faydalanmayı düşünen Love Air Coffee markası bu yolda önemli bir öncü olacak gibi görünüyor. Sektörün maddi problemleri çözüleceği gibi, kahve kalitesi de müşetireli sevindireceğe benziyor.

Love Air Coffee Sosyal Medya

My Btt Username: brkttlv
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136
Eth Wallet: 0x3562A4Df9Fb30d7B1cb1447C24eaA9B540EdFCD7

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

İlk bakışta insan kahveyle blok zincir ne alaka dese de okuyunca anlıyor mantıklı bir proje olduğunu, umarım başarılı olurlar.

Bir kahve sever olarak bayıldım bu projeye umarım bizim buralara da uğrarlar bir kafe de bizde olsun.

Kahve sevenlere için çok güzel bir haber. İnceleme için teşekkürler.

LOVE Air Coffee , kahve sektöründeki bir yeniliktir. Kripto endüstrisi ve emtia işini birleştiriyor.

Bir kahve tiryakisi olarak, projeyi çok beğendim, bu tip projelerin bir an önce sahaya inip güncel hayatla birleşmesi en büyük temennim.

Keyifli bir yazı olmuş. Hangi sektör olursa olsun blokchain sistemini ilk entegre eden her zaman başarılı olacaktır. Gelecekte bütün sektörlerde olmazsa olmaz çünkü.