У Росії або Казахстані стався серйозний витік радіації – вчені

in #ua7 years ago

Восени над Європою утворилась радіоактивна хмара. Її причиною, ймовірно, була аварія на ядерному об’єкті в РФ чи у Казахстані. Цього висновку дійшли фахівці Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції, передає Інформатор.

Вчені вважають, що аварія сталася в останній тиждень вересня або на початку жовтня. Радіоактивний ізотоп рутеній-106 виявили в атмосфері Європи кілька європейських структур, що займаються моніторингом радіаційного забруднення.

За оцінками інституту, витік був серйозним, і, якби аварія такого масштабу сталася у Франції, знадобилася б евакуація людей або укриття у захисних спорудах в радіусі кількох кілометрів від місця інциденту.

IRSN також виключив можливість витоку через падіння працюючого на рутенії супутника, оскільки розслідування МАГАТЕ показало, що у вказаний період подібні супутники не падали.

Французький інститут зазначає, що задіяв всі наявні в його розпорядженні засоби радіологічного моніторингу. Сліди рутенію виявляли на кількох моніторингових станціях в період з 27 вересня по 13 жовтня. Після цього радіоактивну речовину в атмосфері не знайшли.

Дані інших європейських станцій моніторингу підтвердили наявність рутенію-106 в атмосфері більшості європейських країн на початку жовтня. Починаючи з 6 жовтня вміст ізотопу знижувався, в даний час радіоактивної речовини в атмосфері Європи немає. Концентрація рутенію в повітрі у Франції не представляла небезпеки для здоров’я людини і навколишнього середовища, наголошують вчені.

Ймовірною зоною витоку рутенію французькі вчені визначили територію між Волгою і Уралом, на південь від Уральських гір, додавши, що вказати точне місце викиду неможливо.

Джерело:
https://infa.ua

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.15
JST 0.029
BTC 63548.34
ETH 2646.78
USDT 1.00
SBD 2.74