У Мексиці знайшли найбільшу у світі затоплену печеру
Група дослідників виявила на півдні Мексики в штаті Кінтана-Роо найбільшу в світі затоплену печеру, довжина якої становить 347 км. Учені переконані: це важлива археологічна знахідка, яка може розкрити таємниці стародавньої цивілізації Майя, передає Science Alert.
Відкриття зроблене в рамках проекту Gran Acuifero Maya. Групі дослідників вдалося виявити, що дві великі печерні системи – Сак-Актун і Дос Охос з’єднані між собою. Цей зв’язок шукали 14 років. Печери розташовані в околицях міста Тулум на півострові Юкатан.
Раніше рекорд належав розташованій на південь від Тулума підводній печері під назвою Окс-Бель-Ха. Її довжина оцінюється у 270 кілометрів.
«Ця величезна печера являє собою найважливіший підводний археологічний об’єкт в світі, оскільки там більше сотні археологічних контекстів, серед яких свідоцтва про перших поселенців Америки, такі як зникла фауна і, звичайно, культура Майя», – підкреслює підводний археолог Ґільєрмо де Анда.
У надрах аквалангісти знайшли кілька реліквій індіанців майя. Можливо, печера була затоплена, а кілька тисячоліть тому вона перебувала над поверхнею води.
«Ми виявили більше 100 археологічних елементів: останки вимерлої фауни, ранніх людей, кераміку, могили індіанців майя. Це тунель часу, який переносить вас на 10 000 або 12 000 років тому», – наголошує учений.
Щоправда, пошуки поки не закінчені. Тепер вчені націлені на пошук сполучення печери Сак-Актун з трьома іншими печерами, які розташовані неподалік.
Джерело:
https://infa.ua