Трамп загорівся ідеєю пілотованих польотів на Місяць
У Білому домі пропонують віддати Міжнародну космічну станцію приватним інвесторам і зосередитися на пілотованих польотах на Місяць. Про це свідчать пропозиції щодо фінансування NASA, що містяться у проекті державного бюджету на 2019 рік, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Адміністрація президента США Дональда Трампа пропонує припинити державне фінансування Міжнародної космічної станції до 2025 року. Таким чином, Сполучені Штати мають намір заощадити, замінивши державну програму на приватні проекти.
«Після цього NASA буде розраховувати на комерційних партнерів для досліджень на низькій-навколоземній орбіті й випробування технологій», – йдеться у документі.
При цьому Білий дім пропонує виділити 150 млн доларів на створення програми, яка підтримає комерційних партнерів і заохотить розвиток можливостей МКС, у використанні яких зацікавлені приватний сектор і NASA.
Окрім того, проект бюджету пропонує перейти від державного фінансування системи телекомунікаційних супутників і пов’язаних з ними наземних станцій, що належить NASA.
Також Білий дім пропонує переглянути і поліпшити систему управління супутниками NASA для того, щоби залучити приватних інвесторів.
У Цілому, Білий дім запросив 19,6 млрд доларів на фінансування NASA в наступному фінансовому році, що на 2,6% більше ніж в 2018-му (500 млн доларів). Більшу частину цих коштів – 10 млрд доларів – адміністрація Трампа має намір виділити на пілотовані польоти в космос і просування «кампанії, яка встановить перевагу США, зокрема на Місяці».
Серед іншого 3,7 млрд доларів Вашинґтон планує виділити на розробку нової ракети-носія NASA Space Launch System і космічного корабля Orion. Тестовий політ ракети запланований на 2020 рік, пілотована місія на орбіту Місяця – до 2023 року.
Ще 2,2 млрд доларів Білий дім розраховує витратити на роботизовані дослідження Сонячної системи, в тому числі на запуск нового марсохода в 2020 році й створення «планетарної системи захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів».
Джерело:
https://infa.ua