Bitcoin заразив світ свободою і простотою розрахунків між покупцем і продавцем
Про біткоїн (Bitcoin) говорять чимдалі більше. Але про реальну економіку на основі біткоїна мало хто знає.
Припустімо, в місті М є ринок. Територія – розміром з маленьке містечко. Офіційно там живе й працює близько 30 тисяч китайців. Не офіційно – десь до 200 тисяч. Живуть вони всі просто-таки там, за територію майже не виходять. Їх не видно і не чутно. У цьому містечку китайці не вмирають. Якщо хто помер – звільнився його паспорт, і за документами цієї людини продовжує жити інша особа.
Коли в Україні йшла потужна боротьба з переведенням коштів у готівку, на ринку цієї готівки накопичувалось багато. Туди заходили менти, вигрібали неврахований «нал». А зараз в цій справі – тиша…
Товари з Китаю в М везуть близько тисячі різних логістичних компаній. Усі ці товари потрапляють на три основних оптових ринки. На територіях ринків і поруч – гігантські склади з морськими контейнерами. Звідси товар розходиться далі, по території країни.
Роблять нашивки різних брендів – товар потрапляє в магазини. Це все те, в чому ходить велика частина країни. Майже весь китайський товар ввезено із заниженням вартості. Тобто це так званий сірий імпорт. Нічого страшного в цьому немає – так працює система, що влаштовує всіх.
Раніше для оплати «криво» ввезеного товару китайці використовували «сірі» банківські послуги. У китайців нагромаджувалися невраховані готівкові кошти. «Нал» віддавали банкірам. Ті відправляли гроші зі своїх фірм у банках на фірми китайців, у Гонконґ.
Біткойн вже увійшов в світову економічних систем, тільки з чорного входу. Заразив її свободою і простотою економічних розрахунків між покупцем і продавцем.
2013 року багатьох банкірів пересаджали, у банків позабирали ліцензії. «Сірі» банківські операції притиснули. Вартість і складність відправки грошей до Китаю зросла в рази. У китайців виник сильний дефіцит банківських послуг. З середини 2017 року китайці перестали продавати готівкові кошти. Ціна «налу» почала різко зростати, тому що китайці були значущим постачальником готівки.
Куди поділася китайський готівка? Товари, як і раніше, їдуть. Їх продають. Кас ніде немає, «нал» так само неврахований. Начебто нічого не змінилося, але «налу» немає…
А китайці просто змінили спосіб відправки грошей. Замість банківських операцій вони почали скуповувати весь доступний в країні біткоїн. «Крипту» переводять до Гонконґу. Там його миттєво перетворюють на готівку. Закуповують новий товар. Таким чином китайці ліквідували в своїй системі потребу в банківських операціях між державами.
На біржі «битка» Localbitcoins.com з’явилися дуже дивні акаунти: з літа 2017-го вони тільки купують Bitcoin. Сума покупок – вже понад 20 000 біткоїнів на кожному обліковому записі. Ці акаунти Bitcoin не продають. Припустимо, акаунт один. А гроші приходять з тисяч різних рахунків фізичних осіб. Ці особи отримують разову або постійну плату за використання свого банківського рахунку. Ціну на Localbitcoins вони стабільно тримають найвищу. Хто ці акаунти? – Це китайці.
Китайці завжди готові купити «биток» у будь-якому обсязі за готівку.
Аналогічні процеси відбуваються і в інших країнах, куди масово «по-сірому» завозять китайські товари. Сюди входять усі країни СНД, Близький Схід, Африка, Латинська Америка.
Bitcoin – це можливість для виробника товарів піти від банківського контролю. Світом гроші літають через централізовану банківську систему. Якщо раніше за «биток» продавали зброю, наркотики і повій, то тепер це також і засіб обслуговування нормального китайського експорту.
Абсолютно все, що ви побачите на подібному ринку, куплено за біткоїни. Тому ставити запитання: «А хіба за біткоїн можна купити щось реальне?» не зовсім коректно. Насправді більшість людей одягнена в речі, куплені за біткойн! Просто платили не вони особисто.
Біткойн вже увійшов в світову економічних систем, тільки з чорного входу. Заразив її свободою і простотою економічних розрахунків між покупцем і продавцем.
Якщо ви ще не приймаєте оплату в Bitcoin або не запитуєте про можливість оплатити біткоїном – ви відсталий дикун, який використовує черепашки замість золота.
Джерело:
https://infa.ua