Автошляхи України відбивають бажання вдруге поїхати на Прикарпаття чи до моря

in #ua7 years ago

Українка Олена Дровняк, яка свого часу отримала «Карту поляка», освоїла незвичайну для вітчизняних жінок професію далекобійниці та тепер є повноправним співробітником нідерландської логістичної фірми розповіла в інтерв’ю WOMO, чого не вистачає Україні в порівнняні з Польщею.

«Тут можна говорити довго і про різні сфери. Але я почну з того, чим особисто я займаюсь, – транспорт, правила дорожнього руху, дороги, логістика. Найпершим кроком для досягнення успіху в культурі водіння і дотримання правил дорожнього руху є впровадження занять для дітей дошкільного віку», – каже дівчина.

За словами Олени, у Польщі вихователі виводять діток у віці 4-6 років на вулицю з дитячого садка. Діти вдягнуті в світловідбивні жилетки – їх вчать як переходити по «зебрі» без світлофора, зі світлофором, пояснюють інші правила поведінки на дорогах.

«І такі заняття проводяться постійно, починаючи із садочків, і продовжуючи в школі, гімназії. Таким чином від дошкільного віку формуюється свідомість поводження на дорозі. В Україні цього не вистачає. Люди ігнорують елементарні правила безпеки, особливо в темний час (не вдягають світловідблисковий одяг, вночі їздять велосипедами без світловідбивних знаків й т.п.). Ці елементарні правила могли б зберегти сотні життів. А так, їдучи автомобілем вночі, водій не в змозі побачити велосипедиста на узбіччі, і це приводить до страшних наслідків. Тому найперш, я б запровадила навчання правил дорожнього руху, починаючи з дитячого садка і показуючи дітям все на практиці», – переконана Олена.

Також українка вважає, що вітчизняні дороги є важливою перепоною, яка стримує потік туристів до нашої держави.

«Україна – надзвичайна країна і має, що показати туристам. Але дороги є перепоною. Бо доїхати до прекрасних куточків тяжко фізично, не маючи досконалого дорожнього покриття, і це знищує все бажання відвідати чорноморське узбережжя чи Прикарпаття знову. Я впевнена в тому, що побудовані автостради в десятки разів би збільшили потік туристів до нашої країни. Бо я вже переконалась в тому, що дорога, автомагістраль – це обличчя і візитівка кожної країни. Тому будова, ремонт і реставрація доріг має бути в пріоритеті», – наголосила вона.

Найкращі дороги, на думку Олени, в Нідерландах – там дуже чітка розмітка дороги, гарне освітлення вночі. Крім того, автівки використовують наймешу кількість палива – 20-22 л/100 км.

«Водії чемні у всіх країнах, де мені доводилося бувати. Звичайно, найскладніше їхати Німеччиною, бо це транзитна країна і там дуже багато водіїв з інших країн, тому насичення руху дається взнаки, а ще й постійні ремонти доріг», – поділись враженнями дівчина.

Також Олена Дровняк прокоментувала скасування в Україні наказу про заборону на 458 професій для жінок, серед яких є й професія дальнобійника.

«Я дуже рада, що в нашій країні тепер можна жінці працювати і водієм вантажівки, і автобусу, і, найцікавіше, пілотом літака. Фізичні здібності жінки дозволяють працювати в цих сферах, і я є цьому доказом, а також тисячі моїх колег-жінок, які обрали для себе цю професію. Можу поставити в приклад наших дівчат, Олену Гріневицьку та Валентину Маліновську, які вже багато років працюють водіями і чудово з цим справляються. Бути водієм – це не означає бути механіком чи вантажником, як помилково вважають люди. Сучасні технології дозволяють керувати вантажним автомобілем дівчині вагою 55 кг. Кожен має робити своє – водій керувати авто, механік – ремонтувати, і тоді у всіх сферах буде порядок, і всі будуть задоволені», – вважає вона.

Джерело:
https://infa.ua

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.15
JST 0.030
BTC 65144.58
ETH 2627.08
USDT 1.00
SBD 2.83