Про теорію відносності. Частина 2

in #ua6 years ago


Перо і куля для боулінгу в вакуумі за відсутності опору повітря
падають з однаковою швидкістю

Щоб зрозуміти загальну теорію відносності, нам потрібно коротко поглянути на ньютонівскую теорію тяжіння і на те, де вона не дотягує.

Ньютоновская гравітація була сформульована головним чином для пояснення двох речей. Першим було питання про те, чому об'єкти різної ваги падають на землю одночасно. Зверніть увагу на слово «падають», а не «кинуті». Кидання об'єктів додає додаткову енергію, яку об'єкт не мав би, якби він просто падав. Наприклад, якби не спротив повітря, перо і свинцева куля при падінні приземлилися б одночасно. Два камені різних розмірів і ваги також будуть приземлятися на землю одночасно.

Інше питання, яке Ньютон спробував вирішити, - це орбіти небесних тіл, чому Місяць обертається навколо Землі, а Земля - навколо Сонця. В кінцевому рахунку, відповідь Ньютона на це полягала в тому, що гравітація - це сила, пропорційна масі об'єкта. Чим більше маса об'єкта, тим сильніше його гравітаційне тяжіння.

Але, як згадувалося раніше, проблема ньютонівської гравітації полягає в її дії на відстані. Сили залежать від маси об'єктів і від відстані між ними. Проблема з цим в тому, що сила не має носія, вона діє в порожньому просторі. Це також проблема, тому що вона порушує «обмеження швидкості» Всесвіту. Тобто ніщо не може рухатися швидше за швидкість світла. Якщо об'єкт змінив своє положення у Всесвіті, сила тяжіння, з якою він діє на інші об'єкти, миттєво змінилися б, порушивши це обмеження швидкості.


Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.13
JST 0.028
BTC 64848.13
ETH 3173.84
USDT 1.00
SBD 2.55