Як оновитись до LMDE 4 ?

in Linux4 years ago

Як вже повідомлялось раніше, вийшла нова збірка Linux Mint Debian Edition 4. І разом з тим припиниться підтримка попереднього третього релізу. То ж постає необхідність здійснити оновлення. Це можна легко зробити за допомогою інструкції з сайту спільноти дистрибутиву Linux Mint - https://community.linuxmint.com

Взагалі, найкращим варіантом буде нове встановлення LMDE 4. Але якщо у вас не має бажання це робити дійте за наступною схемою.

1.Оновлення всіх пакунків

Для цього потрібно запустити менеджер оновлень, натиснути "Оновити" для оновлення кешу і за наявності нових версій обрати всі пакунки та натиснути кнопку "Встановити Оновлення".

Після виконання слід перезавантажити комп’ютер.

2.Створення резервного знімка системи

Це слід зробити для того випадку коли під час оновлення щось зламається чи піде не так. Завдяки створеній резервній копії систему можна буде легко відновити до початкового стану. Для цього найкраще використати програму Timeshift

Для створення знімку системи запустіть програму Timeshift і за допомогою вказівок майстра оберіть місце для збереження копій. Потім натисніть кнопку "Створити".

3.Пониження неофіційних медіа пакунків

У випуску LMDE4 буде відсутня підтримка неофіційного репозиторію дебіанівських медіа пакунків. Для того, щоб уникнути конфліктів між пакунками необхідно їх видалити та понизити версії до стандартних.

Спершу видаляємо репозиторій із переліку сховищ. Для цього слід відкрити із правами адміністратора у текстовому редакторі файл /etc/apt/sources.list.d/official-package-repositories.list. Видаляємо рядок який містить такий текст "deb https://www.deb-multimedia.org stretch main non-free" і зберігаємо файл. Потім оновлюємо кеш пакунків командою sudo apt upate.

Далі повертаємо пакунки до версії Debian

Для цього відкриваємо програму Software Sources tool (mintsources) (Джерела програмного забезпечення). Переходимо до вкладки "Обслуговування" (Maintenance) натискаємо кнопку "Видалити сторонні пакунки" (Remove Foreign Packages) обираємо всі пакети, що мають префікс -dmo у стовпчику "встановлена версія" і натискаємо "Видалити" (Remove).
На цьому кроці видалиться пакунок mint-meta-codecs, але це нормально.

4.Оновлення системи

4.1_Встановлюємо спеціальну утиліту для оновлення:_
sudo install mintupgrade

4.2 За допомогою утиліти здійснюємо симуляцію оновлення:
mintupgrade check

Дотримуємось інструкцій від програми. Ця команда тимчасово перемикає систему на репозиторії LMDE 4 й обчислює наслідки оновлення.

Це не вплине на встановлену систему. Після моделювання сховища будуть повернуті до початкового стану. Ця дія необхідна для того, щоб з’ясувати чи можливо здійснити оновлення і які пакети мають бути оновлені, встановлені, видалені та повернені назад.

Дуже рекомендується звернути особливу увагу на результат роботи цієї команди. Необхідно виконувати "mintupgrade check" доти поки не будете задоволені результатом.

4.3 Завантаження пакунків для оновлення до LMDE 4

Для цього необхідно скористатись командою
mintupgrade download

В результаті виконання її відбудеться лише завантаження пакунків без встановлення. Також потрібно зауважити, що ця дія перемикає список репозиторіїв на версію LMDE 4.

Необхідно виконувати команду "mintupgrade download" доти, поки всі пакунки не будуть успішно завантажені.

4.4 Застосування оновлень командою:
nice mintupgrade upgrade

Увага! Ця дія незворотна. Після її виконання повернення до попереднього стану можливе лише за допомогою резервної копії системи

4.5 Пониження сторонніх пакунків

Деякі пакети не існують у LMDE 4 або ж мають нижчу версію ніж у LMDE 3. Тому для нормального їхнього функціонування слід зробити наступне:

  • запустити програму "Джерела програмного забезпечення" (Software Sources)
  • відкрити вкладку "Обслуговування" (Maintenance) та обрати "Пониження сторонніх пакунків" (Downgrade Foreign Packages)
  • обрати всі сторонні пакунки і натиснути "Понизити" (Downgrade)

4.6 Видалення сторонніх пакунків

  • запустити програму "Джерела програмного забезпечення" (Software Sources)
  • відкрити вкладку "Обслуговування" (Maintenance) та обрати "Видалення сторонніх пакунків" (Remove Foreign Packages)
  • обрати всі сторонні пакунки і натиснути "Видалити" (Remove)

Додаткові примітки:

  • перед оновленням використовуйте стандартні репозиторії Лінукс Мінт, щоб отримати найсвіжішу версію утиліти mintupgrade
  • оновлення перепише файли налаштувань в теці /etc/ до стандартних версій. Ви зможете відновити їх за допомогою резервної копії зробленої у Timeshift
  • для відновлення налаштувань lightDM використовуйте утиліту lightdm-settings
  • програма Timeshift має проблему із затримкою появи тексту у вікні "Застереження" (Disclaimer). Необхідно почекати приблизно дві хвилини. Якщо застереження відсутні, процес відновлення можна продовжити.
  • якщо не бажаєте використовувати Timeshift ви можете примусити оновлювач не використовувати його. Для цього слід набрати команду "sudo touch /etc/timeshift.json"
  • процес оновлення доволі інтенсивний і може тимчасово завмирати разом зі стільницею Cinnamon. Інколи це може тривати до 10 хвилин. Це нормальний стан. Вам слід бути терплячими і не поспішати. Якщо це стає проблемою треба розлогінитись, увійти до консолі (за допомогою клавіатурного скорочення CTRL+ALT+F1) та запустити "mintupgrade upgrade" звідти.

Дана інструкція є вільним непрофесійним перекладом з англомовної версії, яку можна прочитати тут - https://community.linuxmint.com/tutorial/view/2475

Пам’ятайте, всі дії ви робите на власний страх і ризик! Автори не несуть відповідальності за зникнення файлів та проблеми з обладнанням під час та після оновлення.

Будьте уважними і робіть резервні копії!

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.15
JST 0.028
BTC 57951.76
ETH 2347.51
USDT 1.00
SBD 2.36