steemitboard (66)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?Congratulations @ippo232! You received a personal award! Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2…renegadewisdom (25)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?The height of the table plus box can vary between 49cm and 57cm (7cm box height plus table height which adjusts from…steemitboard (66)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?Congratulations @ippo232! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded…princeemmanuel (55)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?(A) It would take 26 triangles to build Pattern 5 (B) It would take 442 triangles to build Pattern 21 (C) Errorsteemitboard (66)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?Congratulations @ippo232! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded…larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?2389+2531= 4920 4920-120=4800 4800/2=2400 2400+120=2520 2531-2520=11steemitboard (66)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?Congratulations @ippo232! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded…larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?1850-500=1350 1350/60=22.5 22.5*20=450 500-450=50larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?450 2=900 240 2=480 900-480=420 420/3=140 140*5=700larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?88-18=70 70-4*16=6 16+18-6=28larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can you solve?10x 5 = 50min 7.40amlarryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?80-60=20 180/20=9larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?1000x3 = 3000 3000/10= 300 300x3 = 900larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You solve?a) answer already there 20% b) 13 free bunlarryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?a) answer already there 706.5cm sq b) 7x3x4+3x3larryphang (69)in #math • 5 years agoRE: Can You Solve?a) 8 b) 20x17-3.14x3x3x8aoeilda (35)in #math • 6 years agoRE: Can You SolveLet T, S and P respectively the price of 1 T-shirt, 1 pair of shorts and 1 pair of pants. So we have to solve a…shinersfamily (61)in #math • 6 years agoRE: Can You Solve?I am defeated! Haha Posted using Partiko Androidz8teyb289qav9z (70)in #math • 6 years agoRE: Can You Solve?Here's a free vote, just for being you!! Have an amazing day!!z8teyb289qav9z (70)in #holiday • 6 years agoRE: Beautiful DayHere's a free vote, just for being you!! Have an amazing day!!